Kiełbasy cienkie

Kiełbasy cienkie

Do tego rodzaju kiełbas zalicza się wiele popularnych w Polsce produktów. W naszej ofercie znajdą Państwo między innymi: kiełbasę chłopską, podwawelską, śląską, tzw. “paluszki” czy wywodzące się z Niemiec Frankfurterki. Nieważne, na którą z nich Państwo się skuszą – każda będzie doskonałym wyborem! 

Frankfurterki

Frankfurterki

Znane są już od XIII wieku. Jak sama nazwa wskazuje, wywodzą się z niemieckiego miasta Frankfurt. To tam rozpoczęto jej produkcję. Najczęściej podaje się je na gorąco.

20,90zł/kg

Kiełbasa biała

Kiełbasa biała

Recepturę na sporządzanie białej kiełbasy odnotowano w książce kucharskiej Marii Śleżańskiej z 1904 roku. Ten rodzaj kiełbasy przyrządza się w Wielkopolsce od XVII wieku. Kiełbasa biała najczęściej występuje jako dodatek do wielkanocnego żurku.

17,90zł/kg

Kiełbasa chłopska

Ta tradycyjna kiełbasa ma prosty skład, jednak zachwyca swym smakiem i aromatem. Kiełbasa chłopska to tradycyjny wyrób sporządzany na wsiach przed XIX wiekiem. Co ciekawe, sposób przyrządzania tego rodzaju kiełbas opisał Władysław Rejmont w swojej powieści “Chłopi” wydanej w 1904 roku.

23,90zł/kg

Kiełbasa krucha

Kiełbasa krucha jest delikatna w smaku i ma niską zawartość tłuszczu. Lubiana przez polskich smakoszy, będzie świetnym dodatkiem do kanapek.

19,90zł/kg

Kiełbasa marysieńki

Idealna na szybki, mięsny, domowy obiad lub posiłek przy ognisku. Smakuje jak u mamy, dlatego często gości na polskich stołach.

24,90zł/kg

Kiełbasa podwawelska

Charakteryzuje się unikalnym smakiem, a wspaniały aromat sprawia, że jest powszechnie znana i lubiana przez polskich smakoszy. Można ją smażyć, piec, jeść na surowo, wykorzystać do wielu potraw i kanapek. Doskonała zarówno w wersji na ciepło, jak i na zimno.

18,90zł/kg

Kiełbasa Pyszna

Kiełbasa pyszna

Powstaje z wysokiej jakości wieprzowiny. Nazwa mówi sama za siebie - ten typ kiełbasy, podobnie jak inne w naszej ofercie, jest wyśmienity i idealnie nadaje się na świąteczny stół, kanapkę lub przekąskę.

12,90zł/kg

Kiełbasa raciążska

Kojarzy się ze smakami z babcinej kuchni. Świetnie sprawdzi się na eleganckim przyjęciu, rodzinnym obiedzie czy codziennym śniadaniu.

16,90zł/kg

Kiełbasa śląska

Znakomita do przygotowania na grillu, patelni, do podgrzania w wodzie, jako dodatek do jajecznicy lub innych potraw. Równie wybornie smakuje na zimno.

18,90zł/kg

Kiełbasa z serem

Jeśli dla kogoś mięsny smak to za mało, być może skusi się na kiełbasę z dodatkiem sera? Obydwa smaki idealnie się dopełniają, gwarantując ucztę dla podniebienia.

15,90zł/kg

Kiełbasa zwyczajna

Lorem ipsum dolor sit amet

13,90zł/kg

Paluszki

Idealnie sprawdzą się podawane z grilla lub jako dodatek do żurku. Są delikatne w smaku, mogą więc być dobrą propozycją dla tych konsumentów, którzy nie przepadają za intensywnymi smakami i wolą coś bardziej subtelnego.

13,90zł/kg

Parówkowa

Może z powodzeniem zastąpić sklepowe parówki, zwłaszcza dla tych z nas, którzy chcą wiedzieć, co jedzą i co podają swoim bliskim. Soczysta i smakowita. Użyte przyprawy są delikatnie wyczuwalne w smaku i zapachu.

14,90zł/kg